08.12.2020.

Virsrakstu pievienošana WordPress

Priekšplānā liela WordPress ikona un aizmugurē h1, h2, h3 virsrakstu simboli

Lielākā daļa jeb 38% pasaules tīmekļvietņu ir veidotas WordPress platformā. Starp tām ir arī 14.7% no simts pasaulē populārākajām vietnēm – Baltā nama, CNN, Disney, Spotify, The New York Times u.c. Tādējādi WordPress var droši dēvēt par populārāko satura pārvaldības platformu pasaulē.
Jaunākie dati liecina, ka katru mēnesi šajā platformā tiek publicēti aptuveni 70 miljoni jaunu ziņu. Tomēr piekļūstamības eksperti norāda, ka liela daļa šo ziņu nav piekļūstamas, jo to virsraksti tiek veidoti nepareizi.
Tipiskākā kļūda, kas tiek pieļauta virsrakstu noformēšanā digitālajā vidē – gan WordPress, gan arī citās platformās: virsraksti tiek veidoti nevis šo platformu sistēmās, bet gan izceļot noteiktus teksta fragmentus ar lielākiem burtiem un treknrakstā
Tomēr ir būtiski ņemt vērā, ka cilvēkam ir grūti uztvert lielu informācijas apjomu, kas izkārtots vienlaidus. Virsraksti tiek izmantoti, lai izveidotu loģisku satura strukturējumu, kā arī sadalītu to tematiskajos blokos, tā uzskatāmi norādot, kāda informācija tekstā ir galvenā un kāda tai ir pakārota. Lai gan to noformējuma principi drukātos materiālos (grāmatās, preses izdevumos, bukletos u.c.) un digitālajā vidē būtiski atšķiras, digitālajā vidē virsrakstu noformēšanā bieži tiek izmantoti tie paši principi, kas drukātajos materiālos, kas saturu padara nepiekļūstamu.
Šajā video pieejama uzskatāma instrukcija, kā pareizi pievienot virsrakstus WordPress platformā.

Virsrakstu pievienošana satura vadības sistēmā WordPress

Citi piekļūstamības raksti

Piekļūstamu attēlu izveide sociālajos medijos
Kā izveidot piekļūstamu dokumentu?