07.03.2019.

Piešķiriet saitēm saturam atbilstošus nosaukumus

Vizuāli parādīts, ka tīmekļa vietnē nepieciešams piešķiriet katrai saitei atšķirīgu nosaukumu, kas pēc iespējas precīzāk raksturo saturu, uz kuru tā ved

Saites ir viens no tīmekļa vietņu pamata elementiem, kas nodrošina iespēju ātri un ērti pārvietoties starp dažādām vietnēm, lapām un citām satura vienībām. Lai ikviens vietnes apmeklētājs varētu izmantot saites un iegūt nepieciešamo informāciju, īpaša uzmanību jāvelta to atbilstībai piekļūstamības kritērijiem.

Tīmekļu vietnēs ierasta prakse ir piešķirt saitēm nosaukumus “spiest šeit” un “lasīt vairāk”. Cilvēkiem, kuri lieto ekrāna lasītājus, tas ļoti apgrūtina satura meklēšanu un orientēšanos vietnē. Tā vietā katrai vietnes saitei būtu jābūt savam atšķirīgam nosaukumam, kas pēc iespējas precīzāk raksturo saturu un kas ir saprotams arī ārpus konteksta, kur tā atrodas. Piemēram, “Anketa” būtu jāaizvieto ar ”Aptauja par datora lietošanas paradumiem”.
Tāpat nevajadzētu kā saites nosaukumus lietot URL (vienoto resursu vietrādi), kas nereti satur garus burtu un ciparu savirknējumus, teiksim, www.pieklustamiba.lv/jjjllllmmmmkkjbbhv6666llllll99999

Vizuāli parādīts, ka tīmekļa vietnē nepieciešams piešķiriet katrai saitei atšķirīgu nosaukumu, kas pēc iespējas precīzāk raksturo saturu, uz kuru tā ved. Attēlā izveidoti divi piemēri. Sliktajā piemērā saite ir nosaukta "Spied šeit", bet labajā "Doties uz vakancēm".
Vizuāli parādīts, ka tīmekļa vietnē nepieciešams piešķiriet katrai saitei atšķirīgu nosaukumu, kas pēc iespējas precīzāk raksturo saturu, uz kuru tā ved.
Attēlā izveidoti divi piemēri. Sliktajā piemērā saite ir nosaukta "Uzzināt vairāk", bet labajā "uzzināt vairāk par piekļūstamību".

Kā jebkuram saturam tīmekļa vietnē, arī saitēm ir jābūt ērti lietojamām bez peles, navigēšanai izmantojot tikai klaviatūru un TAB taustiņu. Savukārt cilvēki ar vāju redzi vai atšķirīgu krāsu uztveri novērtēs, ja saites būs noformētas ar treknrakstu un apakšsvītru, lai tās vieglāk varētu atšķirt no pārējā vietnes teksta.

Saites nosaukumi var būt svarīgi arī tiem, kuri izmanto runas atpazīšanas programmatūras, kas runāto pārvērš tekstā un ļauj ar balss palīdzību atlasīt nepieciešamo saiti.

Sekojiet līdzi piekļūstamības aktualitātēm arī mūsu Facebook.com lapā

Citi piekļūstamības raksti

Piekļūstamība.lv eksperti piedāvā Latvijā unikālu subtitru ģenerēšanas pakalpojumu Titri.lv
Piekļūstamu attēlu izveide sociālajos medijos