08.02.2024.

Kā izveidot piekļūstamu dokumentu?

Lielai daļai no mums dažādu dokumentu lasīšana un rakstīšana ir ikdiena. Taču tikai retais aizdomājas par to, kā tos padarīt viegli uztveramus un piekļūstamus. Aicinām iepazīties ar Piekļūstamība.lv ekspertu sagatavotajiem padomiem, kā sagatavot tādus dokumentus, kuru saturu ir viegli uztvert visiem, neatkarīgi no viņu spējām, prasmēm un ierobežojumiem.

  1. Pirmais un viens no būtiskākajiem padomiem – izvēlēties tādu burtu fontu un lielumu, lai to varētu viegli uztver arī, piemēram, cilvēki ar redzes traucējumiem. Mēs rekomendējam izmantot, piemēram, “Calibri” fontu un vismaz 12 burtu izmēru. Ja vēlaties, lai informācija būtu viegli uztverama un piekļūstama, dažādi mākslinieciskie burtu fonti nebūs īstais variants. Ar dažādos plakātos un citos vizuālajos materiālos labāk izvēlēties viegli uztveramus burtu fontus.
  2. Iespēju robežās strukturējiet tekstu izmantojiet apakšvirsrakstus. Tas ne tikai palīdz vieglāk orientēties tekstā, bet arī sniedz iespēju ekrānlasītājiem nodrošināt ērtu informācijas uztveri cilvēkiem ar redzes traucējumiem.
  3. Izvēlēties jēgpilnus hipersaišu un atsauču nosaukumus. Mudinām lietot jēgpilnu un aprakstošu tekstu hipersaitēm, nevis vispārīgus terminus, piemēram, “klikšķiniet šeit”. Tas palīdz lietotājiem saprast saites mērķi, jo īpaši tiem, kuri izmanto, piemēram, ekrānlasītājus.

Citi piekļūstamības raksti

Piekļūstamība.lv eksperti piedāvā Latvijā unikālu subtitru ģenerēšanas pakalpojumu Titri.lv
Piekļūstamu attēlu izveide sociālajos medijos