24.03.2023.

Pētījums: Visās TOP 100 Latvijas ietekmīgāko uzņēmumu tīmekļa vietnēs ir nepilnības digitālās vides piekļūstamībā

Visām 100 Latvijas ietekmīgāko* uzņēmumu tīmekļa vietnēm ir vairākas piekļūstamības problēmas, kas ievērojami apgrūtina to izmantošanu, pētījumā secinājuši sociālās iniciatīvas Piekļūstamība.lv un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta eksperti. Ar plašākiem pētījuma rezultātiem interesenti tika iepazīstināti tiešsaistes vebinārā “Piekļūstamības radars” šī gada 22. martā.

Digitālās vides piekļūstamības pētījumā tika analizētas vairāk nekā 100 Latvijas lielāko valsts un privātā sektora uzņēmumu tīmekļa vietnes. Kā biežākās problēmas, kas ievērojami apgrūtina to izmantošanu, eksperti min: krāsu kontrastus un “Alt” tekstus jeb attēlu aprakstus, kas sniedz cilvēkiem ar redzes traucējumiem priekšstatu par attēla saturu. Jāpiebilst, ka pētījums tika veikts, izmantojot automātisko testēšanu.

Komentējot situāciju digitālās vides piekļūstamības nodrošināšanā pa nozarēm, eksperts norāda, ka rezultāti ir samērā līdzīgi. Salīdzinoši labāka piekļūstamība (71%) ir tādu nozaru uzņēmumu tīmekļa vietnēm kā transports un uzglabāšana; IT un komunikācijas; būvniecība un nekustamie īpašumi, kā arī ražošana. Savukārt nedaudz zemāka tā i ir tirdzniecības (68%); enerģētikas un komunālo pakalpojumu (67%); administratīvo pakalpojumu (67%), kā arī finanšu un apdrošināšanas (65%) nozaru uzņēmumiem.

Vebināra “Piekļūstamības radars” laikā notika pētījuma rezultātu prezentācija, kā arī eksperti no Labklājības ministrijas un Tiesībsarga biroja iepazīstināja ar to, kādi izaicinājumi privāto biznesu sagaida līdz ar jaunā likuma “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums” stāšanos spēkā.

*Lursoft dati pēc apgrozījuma un darbinieku skaita

Piekļūstamības rādītāju grafiks 100 uzņēmumiem kopumā

Tiešsaistes vebinārs “Piekļūstamības radars”

Pētījuma TOP100 uzņēmumu tīmekļvietņu izlase

Ja vēlies saņemt sava uzņēmuma individuālu pētījuma pārskatu vai citu uzņēmumam piemērotu risinājumu digitālās vides piekļūstamības attīstībai, izvēlies kādu no Piekļūstamība.lv pakalpojumiem:

PakalpojumsAprakstsCena EUR (bez PVN)
Individuāls pētījuma “Piekļūstamības radars” rezultātu pārskats    – Uzņēmuma pozīcija starp pētījuma TOP100 uzņēmumiem, t.sk. pēc darbības nozares
– Tīmekļvietnes 10 populārāko lapu rādītāji
– Piekļūstamības kļūdu apkopojums
50
Komplekts nr. 1– Individuāls pētījuma “Piekļūstamības radars” rezultātu pārskats
– Tīmekļvietnes izvērtējums (audits)
– Piekļūstamības paziņojuma sagatavošana
      1360      
Komplekts Nr. 2 – Individuāls pētījuma “Piekļūstamības radars” rezultātu pārskats
 – Tīmekļvietnes izvērtējums (audits)
– Piekļūstamības paziņojuma sagatavošana
– Praktiskas piekļūstamības mācības ( 5h, līdz 12 dalībniekiem)
2520 

Pieteikums

Lūdzu izvēlieties pakalpojumu(Required)

Citi piekļūstamības raksti

Piekļūstamība.lv eksperti piedāvā Latvijā unikālu subtitru ģenerēšanas pakalpojumu Titri.lv
Piekļūstamu attēlu izveide sociālajos medijos