29.11.2019.

Latvijā arī digitālā pasaule nav piemērota cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem

Cilvēks ar salauztu roku

Vai esat kādreiz domājuši, cik daudz laika jums aizņem dažādas šķietami ikdienišķas darbības – samaksāt i-bankā rēķinu, nosūtīt vai saņemt pakomātā paciņu, izņemt no bankomāta naudu, pasūtīt mobilajā lietotnē taksometru vai noformēt pirkumu interneta veikalā? Vairumā gadījumu runa noteikti ir par dažām minūtēm. Taču ir cilvēki, kuriem šīs un daudzas citas darbības digitālajā vidē prasa daudz vairāk laika vai ir pat neiespējamas, un šis sižets to apliecina. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka digitālās vides piekļūstamība nav tikai stāsts par cilvēkiem ar veselības problēmām. Tas ir stāsts par ikvienu lietotāju. Jo digitālās platformas, kas ir piekļūstamas cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem, ir ērti lietojamas ikvienam! Lieta, par ko īpaši ir vērts aizdomāties uzņēmumiem, kuri orientēti uz ilgtermiņa attīstību.

Orģinālavots: Bez Tabu

Citi piekļūstamības raksti

Vai zināji, ka labai skolas mājaslapai vajadzīgas tikai četras sadaļas!?
Stilizēts koks ar četriem zariem. Uz katra zara rakstītīta kāda no Galvenās navigācijas sadaļām (Sākums, Uzņemšana, Par skolu, Kontakti).
Piekļūstamība vajadzīga tikai mazai sabiedrības daļai! Vai tiešām!?
Ilustrācija, kurā kreisajā pusē vīrietis ar sievieti, kura tur bērnu. Vidū vīrietis kuram ir salazta roka. Labajā pusē neredzīga sieviete.
5 veidi, kā Tu vari iesaistīties!
lauks, kuā ir parādījušies pirmie asni un turpinās sēšanas darbi. Virs asniem teksts