27.03.2019.

Dinamiskais saturs – lamatas ekrānu lasītājiem

Ilustrēts dinamiskais tīmekļa vietnes saturs (baneris), kuru nevar aizvērt, izmantojot tikai klaviatūru, vai neuzzina par kādu būtisku saturu tajā

Ja tīmekļa vietnē saturs atjaunojas dinamiski (bez lapas pārlādēšanas), ekrānu lasītājs to var arī nepamanīt. Tā var notikt ar modāliem logiem, uznirstošām izvēlnēm u.c. dinamisko saturu. Tas nozīmē, ka vietņu lietotāji, kuri izmanto tikai klaviatūru, var tikt “iesprostoti” zem kādas pēkšņi parādījušās lapas vai neuzzina par kādu būtisku sadaļu tajā. Šīs funkcijas var viegli pārveidot piekļūstamas, izmantojot ARIA vai front-end development frameworks (front- end izstrādes sistēmu), kas atbalsta piekļūstamību.

Ilustrēts dinamiskais tīmekļa vietnes saturs (baneris), kuru nevar aizvērt, izmantojot tikai klaviatūru, vai neuzzina par kādu būtisku saturu tajā

Ja tīmekļa vienē ir ievietots video, pārliecinieties, ka video atskaņotāji netiek palaisti automātiski un tos var lietot arī bez peles. Visiem video ir jābūt pievienotiem titriem un transkriptiem, lai tos varētu izmantot cilvēki ar dzirdes traucējumiem.

Savukārt, ja vietne satur slaidrādi, tad katrai fotogrāfijai jābūt alternatīvajam tekstam, un lietotājam jaspēj pa to pārvietoties, izmantojot tikai klaviatūru.

Piekļūstamība ir jāpārbauda arī īpašiem logrīkiem kā kalendāriem, kuros lietotāji var izvēlēties datumus, drag and drops funkcijai u.c.

Vairāk informācijas par digitālās vides piekļūstamību atradīsiet sociālajā tīmekļa vietnē Facebook.com @pieklustamiba

Citi piekļūstamības raksti

Piekļūstamu attēlu izveide sociālajos medijos
Kā izveidot piekļūstamu dokumentu?
Ierunājot “Sprīdīša” fragmentu, 4. maijā iedzīvotāji ir aicināti palīdzēt modernajām tehnoloģijām apgūt latviešu valodu
Tumši zila bilde ar lielu Balsu taka logo vidū. Apakšā atbalstītāju logo LUMI, LFMI, LATA, UNESCO